Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog
Nowe części samochodowe UCANDO.pl

NIKT NIE NAPRAWI TEGO LEPIEJ NIŻ TY

Żarówki samochodowe – jak zadbać o odpowiednie światło dla Twojego auta

Żarówki samochodowe – jak zadbać o odpowiednie światło dla Twojego auta

Chcąc zadbać o dobre bezpieczeństwo na drodze, będąc kierowcą, należy skupić się przede wszystkim na odpowiednim oświetleniu. Zapewnią je, żarówki samochodowe, które właściwie dopasowane, pomogą cieszyć się, dobrze widocznym światłem każdemu uczestnikowi ruchu drogowego.

Istota żarówek samochodowych jest niezwykle ważna, gdyż ze świateł korzystamy przez całą dobę. Muszą być one na tyle sprawne i skuteczne, aby zapewnić nam pełnię bezpieczeństwa o każdej porze dnia i roku. W związku z tym, należy szczególną uwagę zwrócić na ten aspekt, w sezonie jesienno-zimowym, gdzie dni są krótsze i spotykamy się w tym czasie z różnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Żarówki samochodowe

Rodzaje żarówek samochodowych

Podstawowym rodzajem żarówek samochodowych, będą te, opatrzone symbolem H1, H4 i H7, które są stosowane przez większość kierowców. Przyporządkowane są one odpowiednio, światłom przeciwmgłowym, drogowym czy mijania.

Rodzajom żarówek będzie także podyktowany typ oświetlenia: LED-owy, ksenon i halogen. Najbardziej popularny, dający wystarczające światło, będzie halogen. Natomiast ksenon, który świeci bardzo dobrze,  jest krótkotrwały, dlatego zainteresowanie nim jest mniejsze. LED-owy, będzie doskonały, gdy kupi się go z wyższej półki cenowej. Te tańsze, działają gorzej.

Na co zwrócić uwagę kupując żarówkę samochodową

Dobierając odpowiednią żarówkę do reflektora, powinniśmy zwrócić uwagę na filtr UV. Nie wybierajmy tańszego wariantu, który go nie posiada. Filtr UV, zapobiega matowieniu odbłyśnika i szkła okalającego reflektor. Żarówki, nie posiadające tej cechy, mogą uszkodzić reflektor, którego skuteczność świecenie znacznie się osłabi.

Jeżeli nie mamy wygórowanych wymagań co do światła, to wystarczy, że wybierzemy żarówki standardowe od dobrego producenta, które spełnią podstawowe wymogi bezpieczeństwa.

Chcąc natomiast mieć żarówki, które posłużą nam dłużej, sięgnijmy po te, o wyższej trwałości, których nie będziemy musieli szybko wymieniać.

Trzecią grupą, na którą możemy się zdecydować, będą żarówki premium o wysokich parametrach technicznych. Dają większe i dłuższe światło, o jasnej, białej barwie. Ich trwałość jest nieco krótsza, ale jakość zdecydowanie wyższa.

Wybór odpowiednich żarówek samochodowych, będzie zależał od naszych wymagań dotyczących oświetlenia. Wybierajmy te dobrej jakości, od sprawdzonych producentów, które zapewnią nam odpowiednie bezpieczeństwo na drodze.

 

Share this post
Repost0
To be informed of the latest articles, subscribe:
Comment on this post